Dita rekord,  regjistrohen 46 raste të reja, gjiithsej 430 të infektuar

Dita rekord, regjistrohen 46 raste të reja, gjiithsej 430 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë njofton se në Klinikën për sëmundje infektive kanë ndërruar jetë dy pacientë. Njëri pacient për të cilin Alsat njoftoi më herët është nga Kumanova, i moshës 70 vjeçare dhe vuante nga disa sëmundje, ndërkohë që akoma priten

Lexo tërë artikullin
Sasoli: BE është duke kërkuar mënyra se si t’i përfshijë vendet e Ballkanit Perëndimor në mekanizmat e veta në luftën kundër COVID-19

Sasoli: BE është duke kërkuar mënyra se si t’i përfshijë vendet e Ballkanit Perëndimor në mekanizmat e veta në luftën kundër COVID-19

Kryetari i Parlamentit Evropian, David Sasoli në përgjigjen në letrën e kryetarëve të Parlamenteve të vendeve nga Ballkani Perëndimor, thekson se Bashkimi Evropian është duke kërkuar mënyra se si t’i kyç vendet e Ballkanit Perëndimor në mekanizmat e veta për

Lexo tërë artikullin
Covid 19, 15.000 punonjës në pushim të detyrueshëm në Maqedoni

Covid 19, 15.000 punonjës në pushim të detyrueshëm në Maqedoni

Në Lidhjen e Sindikatave të Maqedonisë periudhënn e kaluar janë drejtuar punëtorë në baza të ndryshme, kryesisht punonjës të ndërmarrjeve të huaja në zona. LSM thotë se shumica e reagimeve të punëtorëve janë se ata dërgohen në pushim të detyruar,

Lexo tërë artikullin
Masat ekonomike anti krizë, VMRO-DPMNE: Të pamjaftueshme për zbutjen e krizë. LSDM: Ndihmohen qytetarët dhe biznesi

Masat ekonomike anti krizë, VMRO-DPMNE: Të pamjaftueshme për zbutjen e krizë. LSDM: Ndihmohen qytetarët dhe biznesi

Masave ekonomike për zbutjen e pasojave të shkaktuara nga Kovid-19, si për qytetarët ashtu edhe për bizneset, kanë përplasur pushtetin dhe opozitën. VMRO–DPMNE vlerëson se Zaev dhe Spasovski nuk iu dolën në ndihmë kompanive dhe qytetarëve. “Pas shpalljes së masave

Lexo tërë artikullin
30 raste të reja me COVID-19, gjithsej 384 të infektuar

30 raste të reja me COVID-19, gjithsej 384 të infektuar

Në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 30 raste të reja me virusin korona në Maqedoninë e Veriut. 12 në Shkup, 8 në Kumanovë, 9 në Prilep dhe 1 në Kriva Pallankë, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë. Me rastet

Lexo tërë artikullin
Shërohet plotësisht edhe një pacient i prekur nga Korona

Shërohet plotësisht edhe një pacient i prekur nga Korona

Gjatë ditës së djeshme nga Klinika për Sëmundje Infektive është lëshuar në shtëpi edhe një pacient nga Dibra. Kjo, pasi pacienti është shëruar plotësisht. Me ketë numri i përgjithshëm i të shëruarve nga Dibra, shkon në nëntë persona. Ndërkohë që

Lexo tërë artikullin
MPJ ruse: Zgjerimi i NATO-s me Maqedoninë e Veriut krijon ndarje të reja mes një kërcënimi global të koronavirusit

MPJ ruse: Zgjerimi i NATO-s me Maqedoninë e Veriut krijon ndarje të reja mes një kërcënimi global të koronavirusit

Kursi i zgjerimit të NATO-s krijon vetëm linja të reja ndarëse në një kohë kur bota ka nevojë për bashkim në luftën kundër koronavirusit, thuhet në një deklaratë të Ministrisë së Jashtme ruse me rastin e anëtarësimit të Maqedonisë së

Lexo tërë artikullin
Bankat do ta llogarisin interesin e borxhit të ngrirë

Bankat do ta llogarisin interesin e borxhit të ngrirë

Bankat për grejs periudhën 6 mujore do ta llogarisin interesin e borxhit të ngrirë, i cili pas skadimit të afatit do të ndahet në pjesën e mbetur të kredisë. Të gjithë qytetarët do të mund të marrin llogaritje individuale, se

Lexo tërë artikullin
Aktualisht 16 qytete ndodhen në hartën me pacientë të infektuar nga Kovid 19

Aktualisht 16 qytete ndodhen në hartën me pacientë të infektuar nga Kovid 19

Me 26 Shkurt të vitit 2020 është regjistruar rasti i parë i konfirmua nga virusi korona. Që atëherë numri ka arritur në 354 raste, por për fat të keq, deri tani kanë ndëruar jetë 11 shtetas, ndërsa  17 nga pacientët e

Lexo tërë artikullin
PËRDITËSUAR | Filipçe: Mendoj se jemi të përgatitur edhe për kulmin e virusit korona, ja pse!

PËRDITËSUAR | Filipçe: Mendoj se jemi të përgatitur edhe për kulmin e virusit korona, ja pse!

Mendoj se jemi të përgatitur edhe për kulmin i cili pritet të jetë në fund të muajit prill, tha ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe duke folur për kapacitetin e sistemit shëndetësore që është në funksion. “Konsideroj, se duke e pasur

Lexo tërë artikullin