Kthehu në faqen kryesore

Etiketa "Albin Kurti"

Gjashtë muaj na ndanë që në Ballkan të ishin katër kryeministra shqiptarë!

Gjashtë muaj na ndanë që në Ballkan të ishin katër kryeministra shqiptarë!

Gjashtë muaj më herët të zgjidhej Talat Xhaferi për kryeministër të Maqedonisë së Veriut, apo Dritan Abazoviç të vijonte në krye të qeverisë së Malit të Zi, në Ballkan do të ndodhte për herë të parë që katër shtete të

Read Full Article
Sërish u bënë tre kryeministra shqiptarë në Ballkan

Sërish u bënë tre kryeministra shqiptarë në Ballkan

Viti 2023 ishte vit i tre kryeministra shqiptarë në Ballkan. Krahas Edi Ramës në Shqipëri e Albin Kurtit në Kosovë, për një kohë edhe Mali i Zi u drejtua nga shqiptari Dritan Abazoviç i cili qëndroi në krye të shtetit

Read Full Article
Ali Ahmeti “shkrin akullin” mes Edi Ramës dhe Albin Kurtit

Ali Ahmeti “shkrin akullin” mes Edi Ramës dhe Albin Kurtit

Në takimin mes liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe përfaqësuesve të lartë të administratës amerikane e të Bashkimit Europian, është shfaqur edhe lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim – BDI, Ali Ahmeti, raporton Flaka. Në fotografitë e shfaqura nga takimi, shihet

Read Full Article
Sulmi me granatë, Kurti: Serbia ta ndalë nxitjen e dhunës para se të humbin jetët

Sulmi me granatë, Kurti: Serbia ta ndalë nxitjen e dhunës para se të humbin jetët

Kryeministri Kurti ka reaguar pas sulmit të mbrëmëshëm ndaj ndërtesës së komunës së Mitrovicës së Veriut. Ai i ka bërë thirrje Serbisë që t’i ndërpresë nxitjet e dhunës “para se të ketë jetë të humbura”. “Mbrëmë ndërtesa e komunës së

Read Full Article
Osmani: Drafti i Ramës, për t’i nxjerrë palët nga ngujimi

Osmani: Drafti i Ramës, për t’i nxjerrë palët nga ngujimi

Maqedonia e Veriut po ndjek me vëmendjen zhvillimet në Kosovë, përfshirë rastin me tre policët, të cilat siç pohojnë autoritetet në Prishtinë, janë rrëmbyer nga forcat speciale serbe brenda territorit të Kosovës. Shkupi zyrtar u ka bërë thirrje palëve, në

Read Full Article

Marketing Politik - Çmimore

Presidenciale | Parlamentare