Kthehu në faqen kryesore

Tag "Ali Ahmeti"

Gostivari, Vlora e Maqedonisë së Veriut, baza e hekurt në duart e Ali Ahmetit

Gostivari i grykës heroike të Vardarit, në të kaluarën jo të largët ishte Vlora e IRJM-së, ishte qyteti simbol i flamurit kombëtar! Terrori i Maqedonisë antishqiptare të Mojsovit, të Pançevskit, të Kolishevskit e të Gligorovit, kurrë nuk ndalej, ashtu sikur

Read Full Article

Ahmeti sot mbledhë Këshillin e Përgjithshëm

Lideri i Bashkimit Demokratik – Fronti Europian, Ali Ahmeti ka ftuar për sot mbledhje të Këshillit të Përgjithshëm të partisë, transmeton TV21. Mbledhja pritet të fillojë në ora 14:00, në Tetovë. Siç bëhet e ditur në njoftim, mbledhja është thirrur

Read Full Article

Deklarata, Ahmeti: Alarm për të mbrojtur votën shqiptare

Liderët e Frontit Europian sot në Tetovë nënshkruan deklaratën politike për mbrojtje të, siç thonë legjitimitetit nga zgjedhjet e 8 majit, përcjell TV21. Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti tha se kjo deklaratë është në vazhdën e alarmit për të mbrojtur

Read Full Article

Ahmeti: Sakrifica e familjes Zymberi na tregoi se liria dhe nderi mbrohet nga plaku e deri te fëmija në djep

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti në faqen e tij zyrtare në Fejsbuk ka shkruar se familja Zymberi i tregoi shqiptarëve por edhe mbarë botës, se liria dhe nderi mbrohet që nga plaku e deri tek fëmija në djep. “Sakrifica e

Read Full Article

Video e rrallë e Ali Ahmetit e para 33 viteve Përditësuar

Një video e rrallë nga aktivitetet në ilegalitet të liderit të BDI-së Ali Ahmeti është publikuar së fundmi në opinion. Në video pamje shihet se si Ali Ahmeti drejton me mbledhjen e Këshillit Koordinues Mobilizues të mbajtur në Lucern të

Read Full Article

Intervistë e rrallë e Ali Ahmetit në vitin 2001 | VIDEO Përditësuar

Është kjo ndër intervistat e rralla të liderit të Bashkimit Demokratik për Integrim – BDI, Ali Ahemti atë botë komandant i përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare – UÇK, të dhënë pas arritjes së Marrëveshjes së Ohrit në vitin 2001. Ahmeti

Read Full Article

VLEN: Ali Ahmeti e ka humbur kontrollin…

 Me keqardhje duhet të themi se në çdo paraqitje të Ali Ahmetit, gjendja e tij duket më e rëndë. Kjo ose si rezultat i manipulimeve nga Artani e Bujari, ose e ka humbur kontrollin, pasi i dalin në shesh bëmat

Read Full Article

Ahmeti: Unifikimi maqedonas antishqiptar do të rrezikojë marrëdhëniet ndëretnike Përditësuar

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti thotë se LSDM dhe VMRO-DPMNE përmes rivotimit në 7 vendvotime dëshirojnë që t’ia marrin Frontit Europian dy mandate. Ahmeti tha se kjo bëhet që nëse Fronti mbetet në opozitë, të mos jetë

Read Full Article

Thaçi nga Tetova: Bujar Osmani e sakatoj VLEN-in në garën presidenciale Përditësuar

Fronti Europian në sheshin Iliria të Tetovës ka mbajtur sot tubimin përmbyllës të fushatës për Zgjedhjet parlamentare që do të mbahen më 8 maj. Para një numri jashtëzakonisht të madh të qytetarëve, fjalë rasti kishin kryetarët e partive politike pjesë

Read Full Article

Shpaloset pankardë në tubimin e Frontit Europian në Tetovë| VIDEO Përditësuar

VIDEO – “KRYETAR të tradhëtuan ata të cilët i ushqeve 20 vite, po mos harro se mbrapa teje është një BRAGADË që nuk e di se çfarë është tradhëtia”, qëndronte në pankardën e shoqëruar me fotografinë e Ali Ahmetit. Pankarda

Read Full Article