Kthehu në faqen kryesore

Tag "Arben Taravari"

Taravari: Shqiptarët do të kenë kryeparlamentarin dhe 6 ministri

Në Qeverinë e re të Maqedonisë së Veriut, shqiptarët do të udhëheqin me gjashtë ministri dhe me kryetarin e Kuvendit, bëri të ditur në RTK, Arben Taravari nga koalicioni VLEN. “Besoj që njërën prej tre funksioneve kryesore të shtetit, respektivisht

Read Full Article

Taravari: Deri të premten pritet të arrihet marrëveshja finale për formimin e Qeverisë

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët dhe një ndër liderët e koalicionit VLEN, Arben Taravari në pyetje të gazetarëve në lidhje me negociatat për formimin e Qeverisë u shpreh se negociatat pritet të përfundojnë javën e ardhshme. “Unë besoj se javën

Read Full Article

Taravari: Ndryshimi u kry, sapo u firmos liria e këtij vendi

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët dhe njëri nga liderët e koalicionit VLEN, Arben Taravari përmes një statusi në Facebook ka reaguar pas publikimit të rezultateve të para. Ai shprehet se këto janë momente të veçanta. “Në Gostivar kemi humbur me

Read Full Article

Taravari takon emisarin evropian Peter Vanhoutte

Arben Taravari gjatë ditës së sotme zhvilloi takim me emisarin evropian, Peter Vanhoutte. “Sot patëm një takim të mirë e rezultativ me emisarin evropian z. Van Hojten. Rruga evropiane e vendit do të jetë në duar të sigurta!”, shkruan Taravari.

Read Full Article

Taravari: Kemi nevojë për Kushtetutë të re! Përditësuar

Arben Taravari nga VLEN, gjatë prezantimit të bartësve të listave të koalicionit dhe të programin “Plani 2030” në Tetovë premtoi se do të angazhohen për një Kushtetutë të re, përcjell TV21. Taravari tha se kjo Kushtetutë do të ridefinojë vendin

Read Full Article

Ja votat e fituara në Ohër, qytetin e lindjes së Bekim Qokut të Vetëvendosjes!

27.183 votues votuan dje për zgjedhjet presidenciale në Ohër. Atje ku numri i trupit votues është 51.717, dalja ishte në masën 52,56%.. KSHZ ka arritur të përpunon 100% të rezultateve ndërsa fituese është Gordana Dafkova me 14.702 apo 54,09% të votave.

Read Full Article

KSHZ me 96,97% të rezultateve. Bujar Osmani peshon 117.281 vota, Arben Taravari 82.203   Përditësuar

Deri në ora 00:47 minuta, KSHZ ka përpunuar 96.97% të rezultateve në rang vendi. Të punuara janë 3.391 nga gjithsej 3.508 kuti votimi. Për momentin rezultatet janë me sa vijojnë: Stevo Pendarovski | 175.711 | 19,99% Gordana Siljanovska Davkova | 353.392 | 40,20% Stevco

Read Full Article

Taravari për tubimin e VLEN: Atmosferë e jashtëzakonshme, me një fjalë shpresë

Kandidati për president nga radhët e VLEN, Arben Taravari menjëherë pas tubimit në sheshin “Skëdërbeu”, në TV21 tha se me një fjalë do ta definonte tubimin me fjalën “shpresë”. “Një pamje impozante, frymë e jashtëzakonshme, energji pozitive që nuk mund

Read Full Article

Taravari: Për ne miqësia me SHBA-të është e shenjtë

Kandidati i VLEN-it për president, Arben Taravari sot bashkë me liderët e koalicionit VLEN, mbajti tubimin e fundit në Shkup në sheshin “Skënderbeu”. Në fjalimin e tij, kandidati i VLEN-it për president, Arben Taravari theksoi se në tubimin e fundit

Read Full Article

Taravari: Në Gostivar kam arritur te fitoj 2 mandate

Në debatin e parë zgjedhor të të gjithë kandidatëve për President, morri pjesë edhe Arben Taravari kandidat nga koalicioni VLEN. Ai vendoi theksin në kthimin e besimit të qytetarëve në Presidencë, njëjtë si e ka bërë në Ministrinë e Shëndetësisë,

Read Full Article