Back to homepage

Etiketë "ASH"

ASH e Strugës mban kuvendin e dytë, të pranishëm Taravari e Sela!

ASH e Strugës mban kuvendin e dytë, të pranishëm Taravari e Sela!

Sic bëhet e ditur në një njoftim, Aleanca për Shqiptarët-dega Strugë, sot ka mbajtur kuvendin e saj ku me unanimitet ka zgjedhur anëtarët e kryesisë së re si dhe sekretaren e degës. “Sot Aleanca për Shqiptarët – Dega Strugë, mbajti

Read Full Article
Dyert e qeverisë të ngushta për Aleancën dhe Alternativën. Fillon beteja mes tyre!

Dyert e qeverisë të ngushta për Aleancën dhe Alternativën. Fillon beteja mes tyre!

Aleanca për Shqiptarët ka reaguar ndaj deklarimit të Altnerativës. Nga partia e Arben Taravarit theksojnë se nuk po arrinë ta kuptojë nervozizmin e shfaqur kundër kësaj partie. “Ne kemi çmuar bashkëpunimin në koalicionin “Tash është koha” si korrekt dhe frytdhënës

Read Full Article
ASH:  Qeveria të heq dorë nga “Open Ballkan”

ASH: Qeveria të heq dorë nga “Open Ballkan”

Përshëndesim rilansimin e Procesit të Berlinit nga Kancelari i Republikës Federale të Gjermanisë dhe marrëveshjet e arritura dje në mes të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor nën udhëheqjen e Ministres së Punëve të Jashtme gjermane Annalena Baerbock. Marrëveshjet për njohjen

Read Full Article
ASH: Këto ditë vërrehet anashkalimi drastik i vendbanimeve shqiptare në Shkup

ASH: Këto ditë vërrehet anashkalimi drastik i vendbanimeve shqiptare në Shkup

ASH: Gjorçe Petrov dhe Draçeva ua shohin hajrin drejtorëve të “grupit të zjarrit” dhe Levicës Për disa ditë me radhë, Qyteti i Shkupit promovon projekte të njëpasnjëshme dhe investime infrastrukturore në Gjorçe Petrov, Draçevë dhe vendbanime të ngjashme në Shkup.

Read Full Article
Taravari“Zëri im është i Ziadinit, zëri i Ziadinit është zëri im”

Taravari“Zëri im është i Ziadinit, zëri i Ziadinit është zëri im”

Pas takimeve të suksesshme në Kumanovë, sot Arben Taravari i shoqëruar nga ish kryetari Zijadin Sela, doktor Bekim Pocesta, si dhe deputeti Syrija Rashidi kan vazhduar karavanin e tij të dëgjesave me degen e Dibres dhe Strugës. Vërehet një mobilizim

Read Full Article

27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...
27
Nën
Nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, nesër me fillim...
27
Nën
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë...