Kthehu në faqen kryesore

Tag "Fronti Europian"

Fronti: Presione skandaloze të hapura politike mbi Gjykatën Administrative nga humbësit e zgjedhjeve

Fronti Europian me shqetësim të madh i ka ndjekur deklaratat e sotme skandaloze kërcënuese të drejtuesve të opozitës humbëse të zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare ndaj Gjykatës Administrative.  Fronti Europian i ka regjistruar dhe ka njoftuar gjithë komunitetin ndërkombëtar dhe të

Read Full Article

Bajrami: Bashkë ta ndërtojmë Frontin e sovranit për barazi, drejtësi, legjitimitet, demokraci dhe dinjitet

Fronti Europian ka njoftuar gjithë komunitetin ndërkombëtar dhe të gjitha institucionet vendore e ndërkombëtare për tentativën për inzhinjering zgjedhor me marrëveshje ndërpartiake jashta-institucionale për votim dhe mbivotim në Komisionin Shtetëror Zgjedhor si dhe me presione partiake ndaj Gjykatës Administrative. Kjo

Read Full Article

VLEN: Panika është e kuptueshme, por keqpërdorimi i funksionit dhe presioni ndaj gjykatës e patolerushme!

Deklaratat e Bujar Osmanit, Talat Xhaferit dhe të tjerëve nga rangu i tyre, janë ndërhyrje klasike e BDI-së, për të ushtruar presion ndaj gjykatës administrative dhe kjo është një shkelje e qartë e pavarësisë së gjyqësorit që rrezikon integritetin e

Read Full Article

Fronti Europian: A është pajtuar “Vlen” me VMRO-në për revidim të Korridorit 8?

Gjatë ditës së djeshme, Kryetari i VMRO DPMNE-së, Hristijan Mickoski  i pyetur nga gazetarët në lidhje me projektin e Korridorit 8, ka theksuar që po shqyrtohet si mundësi anulimi i kontratës me konzorciumin Bechtel & Enka. Fronti Europian konsideron që

Read Full Article

Fronti Europian dhe VLEN me 32 deputetë. Ja emrat!

“Fronti Evropian” ka fituar 19 deputetë në zgjedhjet parlamentare, e VLEN 13. Ja lista e deputetëve që kanë fituar nga Fronti Europian: Njësia 1 Blerim BexhetiIlir Hasani Njësia 2 Sadulla DurakuSkender Rexhepi ZejdDijana ToskaElmi Aziri Njësia 5 Ziadin SelaMusa XhaferiArbana

Read Full Article

Edhe 167 kuti pa numëruar: VMRO 59, BDI 19, LSDM 18, VLEN 13, E MAJTA 6 dhe ZNAM 5 mandate

Kanë ngelur edhe 167 kuti votimi të panumëruara, apo 4,80% e votave, ndërsa rezultati aktual i forcave politike në bazë të mandateve të fituara është me sa vijon: Koalicioni “Maqedonia jote – VMRO-DPMNE 59 mandatet Koalicioni Fronti Europian – BDI 19 mandatet

Read Full Article

Zyrtare nga KSHZ: 89,33% e votave të numëruara: Fronti 19, VLEN 13 mandate! Përditësuar

KSHZ vijon me publikimin e rezultateve nga zgjedhjet parlamentare. Në mandate, nga 89,33% e votave të numëruara, aktualisht rradhitja është me sa vijon: Fronti Europian: 19 mandate VLEN: 13 mandate VMRO-DPMNE: 59 mandatet LSDM: 13 mandatet E Majta: 6 mandatet ZNAM: 5 mandate

Read Full Article

Zyrtare: 85,66% e rezultateve të përpunuara në nivel republikan: FRONTI: 121.880, VLEN: 95.454

KSHZ vijon me përpunumin e rezultateve nga zgjedhjet parlamentare dhe nga përpunimi i 85.66% e votave, rezultati është me sa vijon: Fronti Europian: 121.880 VLEN: 95.454 Duhet theksuar se nga gjithsej 3.477 kuti votimi janë numëruar 3.045. Të panumëruara kanë

Read Full Article

Rezultati aktual në Njësinë Zgjedhore 6: FRONTI 48.459, VLEN 42.611, vijon numërimi… Përditësuar

KSHZ vijon numërimin e votave hap pas hapi. Aktualisht nga numërimi i votave në 417 nga 465 kuti në njësia zgjedhore numër 6, rezultati është me sa vijon: Fronti Europian: 48.459 VLEN: 42.611 Deri në fund kanë ngelur pa numëruar

Read Full Article

Thaçi nga Tetova: Bujar Osmani e sakatoj VLEN-in në garën presidenciale Përditësuar

Fronti Europian në sheshin Iliria të Tetovës ka mbajtur sot tubimin përmbyllës të fushatës për Zgjedhjet parlamentare që do të mbahen më 8 maj. Para një numri jashtëzakonisht të madh të qytetarëve, fjalë rasti kishin kryetarët e partive politike pjesë

Read Full Article