Kthehu në faqen kryesore

Tag "Stevo Pendarovski"

Siljanovska dhe Pendarovski do të përballen më 8 maj

Gordana Siljanovska Davkova e mbështetur nga VMRO-DPMNE, dhe Stevo Pendarovski i mbështetur nga LSDM dhe koalicioni, hyjnë në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Maqedoni të Veriut, që do të mbahen më 8 maj, njëkohësisht me zgjedhjet e njëmbëdhjeta

Read Full Article

Pendarovski: Mos dhashtë zoti, nëse fitojnë vijojnë 15 vite qëndrim në një vend

Kandidati për president, Stevo Pendarovski, mbrëmë ishte mes banorëve të Butelit, prej ku kërkoi mbështetje për mandat të dytë që, siç tha, qytetarët të fitojnë garancë se Maqedonia do të jetë shtet i avancuar dhe europian. “Kur i pyetni çfarë

Read Full Article

Pendarovski: Asnjë partner strategjik nuk mbështet politikat VMRO-DPMNE-së

Stevo Pendarovski gjatë takimit me qytetarët e Gazi Babës në Shkup akuzoi kundër kandidaten e tij për manipulim me deklaratat se do t’i abrogon të gjitha marrëveshjet e nënshkruara pas ardhjes në pozitën e presidentes. Sipas Pendarovskit, asnjë partner strategjik

Read Full Article

Pendarovski: Antarsimi në NATO dhe nisja e negociatave me BE-në, veprat tona

Kandidati për president nga LSDM Stevo Pendarovski, para qytetarëve të Kumanovës, e prezantoi programin e tij për mandatin e ardhshëm 5 vjeçar dhe njëkohësisht rikujtoi punët që ka bërë gjatë mandatit që po e lë pas, si president i shtetit.

Read Full Article

Pendarovski: Mickoski është burim i dëshmuar i lajmeve të rreme…

Në tubimin e sontëm në Kumanovë, kandidati për president Stevo Pendarovski, duke iu përgjigjur pyetjes së qytetarëve se pse VMRO-DPMNE ka intensifikuar sulmet dhe kërcënimet ndaj tij ditëve të fundit, ai u përgjigj se për këtë ka dy arsye. “Së

Read Full Article

Pendarovski: Mickoski dëshiron në të njëjtën kohë të jetë edhe president edhe kryeministër

Kandidati për president Stevo Pendarovski mbrëmë nga Kavadari tha se 24 prilli do të jetë datë kyçe dhe se pikërisht në rrethinë e parë nevojitet mbështetje masive për konceptin që e çon vendin përpara, drejt integrimit në BE. “Pra, data

Read Full Article

Pendarovski: Nuk do të ketë debat sepse kundërshtarët…

“Nuk do të ketë debat sepse kundërshtarët po mendonin se a duhet të bëjnë konfrontim në përgjithësi”, ka deklaruar para qytetarëve të Dellçevës kandidati për president Stevo Pendarovski. Ai përsëriti se ka propozuar organizimin e “master debatit” në të cilin

Read Full Article

Pendarovski takon delegacionin e Këshillit Paqësor nga SHBA

Presidenti Stevo Pendarovski sot ka pritur në takim delegacionin e Këshillit Paqësor nga SHBA, i cili është për vizitë në vendin tonë, kumtoi Kabineti i presidentit. Duke theksuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë partneri dhe aleati ynë më

Read Full Article

Pendarovski i përgjigjet Mickoskit: Ja me kë po e udhëheq fushatën

Sonte, kandidati për president Stevo Pendarovski nga Kërçova iu përgjigj thirrjeve të liderit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, se si e drejton fushatën. “Partia kryesore opozitare më kritikon se vetëm unë flas në tubimet e mia dhe thonë se Stevo ka

Read Full Article

Pendarovski paralajmëron veting në gjyqësi

Kandidati për president i LSDM-së, Stevo Pendarovski, ka vazhduar fushatën e tij për zgjedhjet presidenciale me tubim në Shtip. Pendarovski tha se pas zgjedhjeve duhet të bëhet veting i plotë i gjykatësve, prokurorëve por edhe politikanëve. “Ata duhet të shkarkohen

Read Full Article