Rrahja masive mes nxënësve në Prizren, publikohen pamje

Rrahja masive mes nxënësve në Prizren, publikohen pamje

Ditë më parë nxënësit e një shkolle në qytetin e Prizrenit në Kosovë janë përfshirë në një rrahje masive. Rrahja ka ndodhur afër një lokali që është hapur së fundmi pranë shkollës. Për t’i ndarë nxënësit e përfshirë në këtë

Lexo tërë artikullin
Pacolli: Ndarja e Kosovës është në ëndrrat e Kremlinit e Beogradit

Pacolli: Ndarja e Kosovës është në ëndrrat e Kremlinit e Beogradit

Zëvndëskryeministri në detyrë i Kosovës, Behgjet Pacolli, po thotë se Kremlini dhe Beogradi e dëshirojnë ndarjen e Kosovës. Por kjo sipas tij nuk do të ndodhë kurrë. Përmes një postimi në Tëitter, Pacolli thotë se edhe Rusia edhe Serbia heret

Lexo tërë artikullin
Serbia po tenton ndërhyrje indirekte në zgjedhjet e brendshme në Kosovë

Serbia po tenton ndërhyrje indirekte në zgjedhjet e brendshme në Kosovë

Beogradi nuk e ka ndërmend të heq dorë nga ndërhyrjet në punët e brendshme të Kosovës. E kjo, po bëhet ende më intensive në kohën kur Kosova është duke u bërë gati për zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen

Lexo tërë artikullin
Ky është vendimi i plotë i PZAP-it që refuzoi apelin e Listës Serbe

Ky është vendimi i plotë i PZAP-it që refuzoi apelin e Listës Serbe

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa dje ka hedhur poshtë kërkesën e parashtruar nga Lista Serbe, me të cilën kundërshtohej udhëzimi i lëshuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, sipas të cilit, votim i vlefshëm në zgjedhjet e ardhshme të 6

Lexo tërë artikullin
Çfarë do të ndryshonte Haradinaj nëse zgjidhet prapë Kryeministër

Çfarë do të ndryshonte Haradinaj nëse zgjidhet prapë Kryeministër

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, në emisionin Frontal të televizionit T7, ka pranuar se ka bërë gabime gjatë qeverisjes së tij. Sipas Haradinajt, gjëja më negative gjatë mandatit të kaluar, ishte qeveria shumë e madhe. “Nuk më ka pëlqy se

Lexo tërë artikullin
Veseli: Do t’i godasim ata që e konsiderojnë veten të paprekshëm

Veseli: Do t’i godasim ata që e konsiderojnë veten të paprekshëm

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, njëherësh kandidati për kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka deklaruar sot se plani i tij kundër korrupsionit do të fillojë të realizohet brenda 100 ditëshit të parë të qeverisjes së tij. Veseli

Lexo tërë artikullin
Taksa dhe zgjedhjet, pengesë për aplikim në OBT

Taksa dhe zgjedhjet, pengesë për aplikim në OBT

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare dhe taksa 100 për qind për importet nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina, nga zyrtarët e Qeverisë në largim të Kosovës, po shihen si pengesë reale që Kosova sivjet të aplikojë për statusin e vëzhguesit në Organizatën Botërore të

Lexo tërë artikullin
Ambasadori amerikan në Çeki riafirmon mbështjen për Kosovën e pavarur

Ambasadori amerikan në Çeki riafirmon mbështjen për Kosovën e pavarur

Ambasadori amerikan në Çeki, Stephen B.King, është takuar me ambasadorin e Kosovës në Pragë, Arbër Vllahiu. Përmes një cicërime në Twitter, King tha se SHBA-ja ka mbështetje të palëkundur për Republikën e Kosovës, si një vend sovran dhe të integruar

Lexo tërë artikullin
Kosova e BeH forcojnë mundësitë për anëtarësimin e rajonit në BE

Kosova e BeH forcojnë mundësitë për anëtarësimin e rajonit në BE

Kryeministrat e shteteve të Grupit të Vishegradit në takimin e sotëm në Pragë me kryetarët e qeverive të vendeve nga Ballkani Perëndimor, miratuan deklaratën e grupit të Vishegradit për Ballkanin Perëndimor. Ndonëse Kosova ka anuluar pjesëmarrjen në këtë samit, aty

Lexo tërë artikullin
Vjosa Osmani: 7 tetori Kosovën e gjen në rrugë të re

Vjosa Osmani: 7 tetori Kosovën e gjen në rrugë të re

Kandidatja e LDK-së për Kryeministre, Vjosa Osmani, ka thënë se pas zgjedhjeve të 6 tetorit, Kosova do të gjendet në një rrugë të re, pasi është e bindur se do ta marrë timonin e drejtimit të Qeverisë së Kosovës. Osmani

Lexo tërë artikullin