Back to homepage

Postime nga Linda Limani

Zonja e parë e Prishtinës, ja top 10 fotografitë e Kristale Ivezaj-Rama

Zonja e parë e Prishtinës, ja top 10 fotografitë e Kristale Ivezaj-Rama

Kristale Ivezaj-Rama është gruaja e kryetarit të Prishtinës, Përparim Rama. Flaka gjurmoi në internet dhe bëri përzgjedhjen e 10 fotografive më të mira të zonjës Rama. Çifti janë prindër të tre fëmijëve me emra unikat: Arra Serafinë Rama, Tigër Rok

Read Full Article
Fotografia virale, Macja e Myftiut të Sanxhakut Muamer Zukorliç dy ditë nuk po  largohet nga varri i tij

Fotografia virale, Macja e Myftiut të Sanxhakut Muamer Zukorliç dy ditë nuk po largohet nga varri i tij

Macet na zgjedhin neve, dhe jo ne ata. Macat mund të kenë pasur – ose kanë – një familje njerëzore, por nëse nuk ndihen rehat të jetojnë me të në mundësinë më të vogël ata do të dalin nga dera

Read Full Article
EVN Maqedoni është fituese e çmimit për filantropi “OKO”

EVN Maqedoni është fituese e çmimit për filantropi “OKO”

EVN Maqedoni është fituese e çmimit për filantropi “OKO” si më e mira në kategorinë “Filantropi korporative për kompani të mëdha për vitin 2019”. Kompania ka konkurruar në këtë kategori përmes tre projekteve të saj: “EVN Vullnetarizon”, “Elektromobiliteti me EVN”

Read Full Article
“Open Ballkan” – Merr pjesë edhe Maqedonia e Veriut, ja kush do të shkojë në vend të Zaevit

“Open Ballkan” – Merr pjesë edhe Maqedonia e Veriut, ja kush do të shkojë në vend të Zaevit

Kryeministri Zoran Zaev nuk do të merr pjesë në takimin e radhës të “Open Balkan” që do të mbahet më 3 dhe 4 nëntor në Beograd. Republika e Maqedonisë së Veriut në këtë takim do të përfaqësohet nga zëvendëskryeministri për

Read Full Article
Palmer dhe Ajhorst sërish për vizitë në BeH

Palmer dhe Ajhorst sërish për vizitë në BeH

Sarajevë, 2 nëntor – Përfaqësuesit e diplomacisë amerikane dhe evropiane Methju Pallmer dhe Angjelina Ajhorst do të kthehen në BeH nga mesi i nëntorit që të ndërmjetësojnë në negociatat për ndryshimet e ligjit zgjedhor, publikuan sot mediumet lokale, duke iu referuar

Read Full Article