Kthehu në faqen kryesore

Posts From Rina Selimi

Skerdi dhe Cozmani lansojnë sot bashkëpunimin e tyre të parë

Skerdi dhe Cozmani do ta lansojnë sot bashkëpunimin e tyre të parë. Kënga quhet “Qyqek”, klipi i së cilës u realizua në Shqipëri. Në projekt ka punuar Skedi për melodinë. Ndërkohë në tekst të dy artistët.

Read Full Article

Gerapetritis: Qeveria greke reagoi shpejt Përditësuar

 Qeveria greke reagoi me reflekse jashtëzakonisht të shpejta, vetëm disa orë pas inaugurimit të presidentes së re të Maqedonisë së Veriut u aktivizuan kryetarja e Komisionit Evropian, kryetari i Këshillit Evropian, zëdhënësi i Bashkimit Evropian, NATO dhe shumë vende dhe

Read Full Article

Bashkëmoshatarët hedhin një të mitur nga një lartësi në Tetovë Përditësuar

SPB Tetovë ka paraqitur kallëzim penal kundër tre të miturve nga Tetova, për shkak të ekzistimit të shkaqeve të dyshimit për vepër penale “lëndim i rëndë trupor”. – Më 01.04.2024, në një shkollë fillore në Tetovë, të pandehurit kanë hedhur

Read Full Article

Putin: Rusia gati të furnizojë Kinën me energji të pastër

Presidenti rus Vladimir Putin ka kaluar në Ekspozitën Rusi-Kinë ku ka mbajtur fjalimin e hapjes. Ai aty tha se lidhjet energjetike midis dy vendeve do të vazhdojnë të rriten dhe se vendi i tij është gati të furnizojë Kinën me

Read Full Article

Afrim Gashi dhe Halil Snopçe, kandidatët e VLEN-it për kryetar të Kuvendit? Përditësuar

Në selinë e VMRO-DPMNE-së dje u realizua takimi i parë në nivel të grupeve punuese mes VMRO-DPMNE-së dhe koalicionit VLEN. Në takim sipas komunikatës së VLEN është theksuar nevoja për mbajtjen e përcaktimeve programore, të kihet kujdes me principet e

Read Full Article

Shqiptohen 108 gjoba në Shkup, nëntë për vozitje pa patentë shofer

Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (16.05.2024) ka vazhduar me kontrolle në fushën e komunikacionit. Dje  janë shqiptuar 108 masa. “Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 108 masa.  Nga të cilat nëntë

Read Full Article

Aksident në Athinë, vdes 22-vjeçari shqiptar

Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në vendin e quajtur Nea Erithrea në Athinë, ku mbeti i vdekur një 22-vjeçar shqiptar. Në rrethana që ende nuk dihen, motoçikleta që drejtonte 22-vjeçari shqiptar u përplas

Read Full Article

Mickoski njoftoi se qeveria e re do të rinegociojë kontratën me “Bechtel dhe Enka”

Ka dy opsione për kontratën me “Bechtel and Enka” – ose ta ndërpresë ose ta rinegociojë. Njëra është të zgjidhim kontratën dhe të shkojmë në arbitrazh, të paguajmë qindra milionë euro dhe të mos kemi autostradë dhe e dyta është

Read Full Article

SYRIZA: Mickoski po shkel Marrëveshjen e Prespës

Partia opozitare greke SYRIZA dënon, siç thonë ata, shkeljen e re provokative të Marrëveshjes së Prespës nga kryetari i OBRM-PDUKM-së dhe mandatar i ardhshëm i Qeverisë së re, Hristijan Mickoski. Nga atje kërkojnë që kryeministri i ardhshëm të harmonizojë pikëpamjet

Read Full Article

Sot lansohet shërbimi e-komuna, Kurti, Sveçla e Krasniqi marrin pjesë

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal, organizon sot ceremoninë e lansimit të shërbimeve të E-Komuna e cila është pjesë e platformës shtetërore E-Kosova. Lansimi prit të fillojë nga ora 11:00. Në ceremoninë e lansimit do të marrin pjesë: Kryeministri i

Read Full Article