Anketë e IRI: Shteti po ecën në drejtimin e gabuar, të rinjtë nuk kanë të ardhme

Anketë e IRI: Shteti po ecën në drejtimin e gabuar, të rinjtë nuk kanë të ardhme

Shteti po ecën në drejtimin e gabuar, të rinjtë nuk kanë të ardhme në vend. Ushtria ka besueshmëri më të madhe, më pak gjyqësori dhe prokuroria. Parlamenti, partitë dhe opozita, si dhe Kryeministri, duhet të mendojnë – këto janë rezultatet

Lexo tërë artikullin
Mijëra vetë nga sektori privat nuk kanë marrë rrogat, Inspektorati: S’kemi kompetenca për pagat

Mijëra vetë nga sektori privat nuk kanë marrë rrogat, Inspektorati: S’kemi kompetenca për pagat

Pas informacioneve se më shumë se 30,000 punonjës të sektorit privat nuk janë paguar për muajin prill, drejtori i Inspektoratit të Punës, Alajdin Havziu, tha se Institucioni i tij nuk ka asnjë kompetencë. Në një bisedë të shkurtër telefonike, Havziu

Lexo tërë artikullin
RMV, 177 raste të reja me CoVid-19, në Shkup 105

RMV, 177 raste të reja me CoVid-19, në Shkup 105

Gjatë 24 orëve të fundit, nga 1.245 teste të realizuara, 177 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Në Shkup janë regjistruar 105 raste, në Kumanovë-26, në Dibër-1, Shtip-15,Tetovë-13, Strugë-1, Veles-1, Manastir-1, Ohër-1, Gostivar-8, Gjevgjeli-2, Vallandovë-1, Sveti Nikollë-1, Negotinë-1. Fatkeqësisht gjatë 24

Lexo tërë artikullin
Protokoll policorë për hyrje dhe dalje nga vendi gjatë karantinës

Protokoll policorë për hyrje dhe dalje nga vendi gjatë karantinës

Qytetarët që të realizojnë hyrje në shtet ose që duhet ta lëshojnë vendin gjatë karantinës 80 orëshe për disa qytete si dhe ndalesën për lëvizje në një pjesë të qyteteve, policia vendosi protokoll sipas të cilit do të duhet të

Lexo tërë artikullin
Antikorrupsioni kërkon revokimin e kompetencave të Ohrit dhe Strugës, Qeveria të fillon me prishjen e ndërtesave të paligjshme

Antikorrupsioni kërkon revokimin e kompetencave të Ohrit dhe Strugës, Qeveria të fillon me prishjen e ndërtesave të paligjshme

Përgjatë brigjeve të Liqenit të Ohrit, parapetet, tarracat dhe muret e betonit arritën në Komisionin Anti-korrupsion, i cili i kërkoi Qeverisë të revokojë kompetencat e Ohrit dhe Strugës dhe të marrë përsipër zgjidhjen e problemit me ndërtime pa leje dhe

Lexo tërë artikullin
Zyrtare: 120 të prekur me Covid-19 në 24 orët e fundit

Zyrtare: 120 të prekur me Covid-19 në 24 orët e fundit

Numri i të infektuarve me Kovid-19 sa vjen e rritet. Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 120 raste të reja, ndërsa 2 persona kanë ndërruar jetë. Këto të dhëna janë konfirmuar nga institucionet përkatëse, pas çka kjo do të

Lexo tërë artikullin
Rritja e numrit të të infektuarve e ktheu orën policore

Rritja e numrit të të infektuarve e ktheu orën policore

Pas rritjes së numrit të rasteve të reja të të infektuarve me Kovid-19 në vend dhe për parandalim efikas të përhapjes së koronavirusit, Qeveria solli vendim që të vendos ndalesë të plotë të lëvizjes për të gjithë qytetarët në Shkup,

Lexo tërë artikullin
Ziberi: Shumica e të infektuarve të rinjë janë anëtarë të të njëjtave familje

Ziberi: Shumica e të infektuarve të rinjë janë anëtarë të të njëjtave familje

Deri para tre ditësh, ne i dinim saktësisht kllasteret në Shkup, thotë drejtori i Qendrës për Shëndet Publik për Top Tema. Sipas tij, shumica e pacientëve të rinjë të regjistruar në Shkup janë anëtarë të së njëjtave familje, përcjell FLAKA.

Lexo tërë artikullin
Qeveria vendos: Orë policore prej të enjtes në orën 21:00 deri të hënën në orën 05:00

Qeveria vendos: Orë policore prej të enjtes në orën 21:00 deri të hënën në orën 05:00

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot (03.06.2020) gjatë vazhdimit të seancës së 60-të ka sjellur këtë vendim: Orë policore: – E Enjte prej ora 21.00 deri ditën e hënë ora 05.00, edhe atë për qytetet: Shkup, Kumanovë, Shtip

Lexo tërë artikullin
CoVid-19, rriten sërisht shifrat, kryeson Shkupi

CoVid-19, rriten sërisht shifrat, kryeson Shkupi

Edhe sot janë rritur sërisht në mënyrë shqetësuese shifrat e të infektuarve me Covid 19. Gjatë 24 orëve të fundit, nga 974 teste të realizuara, 101 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Në Shkup janë regjistruar 59 raste të reja, në

Lexo tërë artikullin