Back to homepage

Etiketë "Ali Ahmeti"

Ahmeti shkruan nga Parlamenti: Europa ne pret!

Ahmeti shkruan nga Parlamenti: Europa ne pret!

Ali Ahmeti: Të nderuar qytetarë, Në këto çaste vendimtare për ardhmërinë e vendit, po ju shkruaj nga Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut ku bashkë me kolegët deputetë kemi mbi supe përgjegjësinë madhore për të vendosur se a do

Read Full Article
Ahmeti nga Gostivari:  BDI është historia më e bujshme e shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut

Ahmeti nga Gostivari: BDI është historia më e bujshme e shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut

Gjatë ceremonicë së dorëzimit të detyrës, Kryetar dege në Gostivar, ku të pranishëm ishin edhe lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim – BDI, Ali Ahmeti, zv.kryeministri i parë Artan Grubi, kryeparlamentarit Talat Xhaferi, kryetarit të komisionit zgjedhor partiak Ejup Rustemi,

Read Full Article
Ahmeti përkujon 32 vjetorin e  deklaratës  kushtetuese të Kosovës

Ahmeti përkujon 32 vjetorin e deklaratës kushtetuese të Kosovës

“Sot bëhen 32 vjet nga momenti kur 111 delegatët shqiptarë të Kuvendit të Kosovës, në Prishtinë sypatrembur nga rrethimi policor dhe ushtarak shpallën Deklaratën kushtetuese mbi Kosovën si njësi të pavarur dhe të barabartë në kuadër të federatës jugosllave”, kujton

Read Full Article
Ahmeti pas takimit në qeveri: Vlerësoj se është koha të dëshmojmë pjekuri dhe racionalitet

Ahmeti pas takimit në qeveri: Vlerësoj se është koha të dëshmojmë pjekuri dhe racionalitet

“Në çastet vendimtare për ardhmërinë europiane të vendit, me partnerët e koalicionit qeverisës jemi ulur në tavolinën e punës dhe po shqyrtojmë me vëmendje idetë e trasuara në propozimin e presicendës franceze për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë fqinje”, shkruan

Read Full Article
Të dielën Hasani ia dorëzon detyrën Xhaferit. I pranishëm edhe Ahmeti

Të dielën Hasani ia dorëzon detyrën Xhaferit. I pranishëm edhe Ahmeti

Në BDI, dega në Gostivar të dieln që vjen do të zhvillohet ceremonia e pranimit dorëzimit të detyrës kryetar dege. Në këtë eveniment, kryetari në detyrë Bashkim Hasani do të ia dorëzon detyrën kryetarit të ri, Valdet Xhaferi, njofton Gostivari

Read Full Article