Back to homepage

Etiketë "Edi Rama"

Takimi Kurti-Vuçiç në Ohër, Rama: Le të shpresojmë që djalli të mos fshihet në detaje

Takimi Kurti-Vuçiç në Ohër, Rama: Le të shpresojmë që djalli të mos fshihet në detaje

Kryeministri Edi Rama ka komentuar takimin maratonë të mbajtur në Ohër mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiç. “Le të shpresojmë që djalli të mos fshihet në detaje sonte”, tha Rama përmes një postimi në Twitter, ndërsa

Read Full Article
Zejdi: Edi Rama në cilësinë e “zëdhënësit” të BDI!

Zejdi: Edi Rama në cilësinë e “zëdhënësit” të BDI!

Deputeti Skender Rexhepi ka reaguar ndaj paralajmërimit për takim të liderëve të partive politike shqiptare në Maqedoni me kryeministrit e Shqipërisë Edi Rama, përcjell TV21. Rexhepi thotë se liderët duhet të takohen me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, pasi sipas

Read Full Article
Valon Bela: Edi Rama meriton varrje publike!

Valon Bela: Edi Rama meriton varrje publike!

Zyrtari i lartë i Lëvizjes Besa njëherit kryetar i degës së kësaj partie në Çair, Valon Bela në një koment që e ka lëshuar në rrjetet sociale e ka quajtur Ramën fundrinë dhe vëlla të presidentit serb, Aleksandar Vuçiq. Madje,

Read Full Article
Rama mbledh liderët shqiptarë, LSDM mirëpret iniciativën!

Rama mbledh liderët shqiptarë, LSDM mirëpret iniciativën!

Ende është e paqartë se a do të jenë prezent në Tiranë të gjithë kryetarët e partive shqiptare në Maqedoni. ”Kemi marrë ftesë por ende nuk kemi qëndrim për pjesëmarrjen” – tha Bilall Kasami. Në Tiranë me shumë gjasa do

Read Full Article
Tensionet me Serbinë, Rama krah Kosovës: Ka mbështetjen, solidaritetin dhe mirëkuptimin tonë

Tensionet me Serbinë, Rama krah Kosovës: Ka mbështetjen, solidaritetin dhe mirëkuptimin tonë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar sërish për ngjarjet në veri të Kosovës. Gjatë fjalës së tij në prezantimin e projektit për Portin e Durrësit, Rama falënderoi kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, duke shpjeguar pamundësinë e tij për të

Read Full Article