Raporti i Bankës Botërore është një tjetër konfirmim se ekonomia është në plan të dytë

Raporti i Bankës Botërore është një konfirmim i ri se ekonomia ende nuk është ndër prioritetet e politikëbërësve në Maqedoni, përcjell FLAKA. Fakti që vendi është në fund të pritshmërive për rritje ekonomike është një fakt shqetësues për biznesin, sepse

Read Full Article

Shumë punëtorë në të zezë Përditësuar

Strategjia qeveritare nevojitet të trajtojë në mënyrë efektive aktivitetet e ekonomisë informale, duke mbrojtur njëkohësisht të drejtat e punës dhe duke rritur të ardhurat e qeverisë Ekonomia informale apo në të zezë përbën një pjesë të madhe të ekonomive të

Read Full Article

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

Hristijan Mickoski nuk ka marrë përgjigje nga opozita shqiptare për ofertën e tij për koalicion. Ai dje tha se oferta e koalicionit ka qenë zyrtare dhe pret që marrëveshja eventuale me koalicionin “Vlen” të ndodhë edhe para fillimit të fushatës

Read Full Article

KSHZ, do të hidhet shortin për radhitjen në listën me kandidatë për deputetë

Komisioni shtetëror zgjedhor sot pritet të mbajë mbledhje në të cilën do të bëhet shorti për radhitjen në fletëvotimin për Zgjedhjet Parlamentare të caktuara për më 8 maj. Me ndryshime në Kodin zgjedhor të votuara më 1 prill parashihet në

Read Full Article

Dita e tetë e fushatës presidenciale, çfarë është në fokus?

Dita e tetë e fushatës presidenciale… Liderët e dy partive më të mëdha maqedonase, Mickoski dhe Kovaçevski sot kanë dhënë deklarata për media, përcjell FLAKA. Liderët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së kanë vlerësime të ndryshme për rrjedhën aktuale të fushatës zgjedhore

Read Full Article

Ndryshimet Kushtetuese/ Kovaçevski: Mund t’i votojmë kur të jenë gati politikanët tjerë..!

Lideri i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski, u ka bërë thirrje politikanëve tjerë, që të lajmërohen kur të jenë gati për t`i votuar ndryshimet kushtetuese, sic tha, kur të marrin guximin për të miratuar vendime të rëndësishme për të ardhmen e vendit.

Read Full Article

Rikthenen kohrat e errëta, Saliu: Më mirë më arrestoni që sot… Përditësuar

Gazetari Furkan Saliu përmes një postimi në rrjetet sociale ka paralajmëruar që MPB po përgatit komplot ndaj tij. Saliu thotë që sipas informatave që posedon, në MPB po përgatitet diçka më e madhe për të defokusuar opinionin nga ndodhitë në

Read Full Article

Udhëzues për rolin e prindërve në parandalimin dhe trajtimin e dhunës në shkolla Përditësuar

Udhëzuesi për rolin e prindërve në parandalimin dhe trajtimin e dhunës në shkolla do të promovohet sot në Shkup në organizim të Ambasadës së parë të fëmijëve në botë Megjashi në Shkup. Në konferencëm për mediat të paralajmëruar nga Megjashi

Read Full Article

Parashikimi i motit për sot Përditësuar

Moti me diell dhe vranësira të vogla lokale. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 9, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 23 deri në 29

Read Full Article

KSHZ: Janë 88 monitorues të huaj për zgjedhjet

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve ka publikuar listën e vëzhguesve të akredituar për Zgjedhjet parlamentare që do të mbahen më 8 maj. Sipas listës së KSHZ-së, janë akredituar vëzhgues ndërkombëtar por edhe nga vendi. Nga vëzhguesit ndërkombëtar me 65 monitorues prinë

Read Full Article